Emilija Pliaterytė. Istorija tęsiasi

Lapkričio 10 d., penktadienį, 12 val. Valstybės pažinimo centre (Prezidento rūmų ansamblis, įėjimas iš Totorių g. 28, Vilnius) rengiama diskusija su istorikais ir kūrėjais „Emilija Pliaterytė. Istorija tęsiasi“.

Narsi, emancipuota išsišokėlė, ar trapi, daug netekčių išgyvenusi mergina, į mūšį ėjusi iš desperacijos? Mažų mažiausiai tų laikų nuomonės formuotoja, oratorė, sugebėjusi įtikinti skeptikus, kad gali vadovauti pasipriešinimui. „Mūsų krašto Žana d’Ark“, – sako ir lietuviai, ir lenkai. Tai vis dėlto, kieno yra Emilija Pliaterytė? Kas ši mergina, įkvėpusi drąsos ne tik moterims, bet ir vyrams?

Prisijunkite prie kūrybinės diskusijos su istorikais Dr. (HP) Alfredu Bumblausku, dr. Barbara Stankiewicz, dr. Tomasz Božerocki ir kūrėjais: režisieriais Kęstučiu Jakštu ir Daliumi Abariu, dramaturge, scenarijaus ir libreto autore Sandra Bernotaite, kompozitoriumi Jievaru Jasinskiu, kostiumų dailininke Olga Filatova-Kontrimiene, scenografu Gintaru Makarevičiumi ir ansamblio „Lietuva“ vadove Edita Katauskiene.

Diskusijoje pirmieji išvysite ir pagrindinę būsimo spektaklio heroję – šių laikų Emiliją.

Renginio nuoroda: https://www.facebook.com/events/756948509779081

Vietų skaičius ribotas, todėl maloniai prašome užsiregistruoti: https://forms.gle/wn6yQwkpfF9jNv1z6
Renginys nemokamas

Pasidalino Irena Didžiulienė