2021 metų liepos 17 dieną Lietuvos bajorų karališkos sąjungos vadovybės oficiali delegacija (LBKS atstovavo vadas Perlis Vaisieta, maršalka Stasys Knystautas, kancleris Sigitas Dobilinskas) drauge su Lietuvos kariuomenės atstovais lankėsi Žalgirio mūšio lauke Griunvalde (Lenkija) ir dalyvavo  didžiausio mūšio visos Europos viduramžių istorijoje, 611 metinių minėjime.

Sugiedojus Lenkijos ir Lietuvos valstybinius himnus, prie pagrindinio monumento Žalgirio karžygiams įvyko  iškilmingas minėjimas, kurio metu sveikinimo kalbas susirinkusiems Lietuvos ir Lenkijos valstybinių ir nevyriausybinių delegacijų atstovams pasakė Varmijos ir Mozurijos vaivadijos maršalka Gustav Marek Brzezin, Lietuvos Respublikos ambasadorius Lenkijos Respublikoje Eduardas Borisovas, Varmijos ir Mozūrijos vaivada Artur Chojecki.

Delegacijų atstovai padėjo atminimo vainikus prie pagrindinio Griunvaldo monumento, taip pat jau tradiciškai į oficialią renginio programą buvo įtrauktas atminimo vainikų padėjimas prie vos praėjusiais metais LBKS ir Lietuvos kariuomenės pastangomis pastatyto paminklo su lietuvišku Vyčiu “Nuo lietuvių tautos už bendrą pergalę”.
Drauge su Varmijos ir Mozūrijos vaivadijos vadovais, Lietuvos ambasadoriumi Lenkijoje, vainikus prie paminklų nuo LBKS ir Lietuvos kariuomenės padėjo LBKS vadovybė.

Oficialaus priėmimo metu, kuris vyko Griunvaldo istorijos muziejuje, nuo LBKS buvo įteiktos ypatingos dovanos Varmijos ir Mozūrijos maršalkai Gustavui Marekui Brzezinui, Griunvaldo muziejaus direktoriui dr. Szymonui Drejui ir Lietuvos Respublikos ambasadai Lenkijos Respublikoje - LBKS lėšomis atkurto XVI-XVII a. Abiejų Tautų Respublikos keramikinio koklio replikos, kurio originalūs fragmentai buvo surasti LDK Valdovų rūmų Žemutinėje pilyje.

"Obchody 611. rocznicy bitwy pod Grunwaldem (3)"
"Obchody 611. rocznicy bitwy pod Grunwaldem"

Abipusiai naudinga:

Socialiniai tinklai

Mūsų bičiuliai

valdovų  
dautarai  
 
vkbs reklaminis  

© Visos teisės saugomos. 2019-2023 m. Lietuvos bajorų karališkoji sąjunga.
Buveinės adresas - Konstitucijos pr. 14, Vilnius,  kodas - 305181447 /  el. paštas, tel. +370 612 60 111

Legitimacijos klausimais rašyti Legitimacijų tarybos pirmininkui Linijui Baškiui
Narystės mokesčių mokėjimas

JSN Vintage is designed by JoomlaShine.com