2022-11-26 Septynioliktajame, vykusiame Šiauliuose, LBKS senato posėdyje svarstyta:
2022-10-15 Panemunės pilyje vyko Šešioliktasis Senato posėdis:
2022-07-15 Lietuvos bajorų karališkoji sąjunga, kaip ir kasmet, suorganizavo išvyką į vieną didžiausių Europoje renginių, skirtą Žalgirio mūšio pergalei paminėti.
13-os asmenų delegacija, iškėlę Lietuvos istorinę ir Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos vėliavas, atstovavo Lietuvai Žalgirio mūšio iškilmėse. Plazdančios vėliavos ryškiai išskyrė lietuvius publikos minioje: Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos atstovai stovėjo greta Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) kariūnų. Visi jautėme didelį pasididžiavimą ilga ir intensyvia tautos istorija, kuri formavosi per šešis šimtmečius. Lietuvos bajorų karališkoji sąjunga ir jos vadas Perlis Vaisieta padėjo gėles prie pagrindinio obelisko ir atminimo akmens su Vyčiu.
Oficialioje programoje garbingų svečių palapinėje greta Lenkijos valdžios ir kariuomenės atstovų sėdėjo ir publikai buvo pristatyti Lietuvos Respublikos ambasadorius Lenkijos Respublikoje Eduardas Borisovas, Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos atstovai vadas Perlis Vaisieta, Senato maršalka Stasys Knystautas, kancleris Sigitas Dobilinskas.
Atgaivintas senas, bet tikrai naudingas mūsų sąjungos narės istorikės-genealogės Sigitos Gasparavičienės straipsnis apie Lietuvos bajoriją. (Vyr. administratorė).
Bajorijos reikšmė
Lietuvos bajorai kelis šimtus metų iki Pirmojo pasaulinio karo vaidino svarbiausią vaidmenį Lietuvos politiniame, ekonominiame ir kultūriniame gyvavime. Tai buvo mūsų tautos elitas. Jį sudarė labiausiai išsilavinę ir didžiausią kapitalą turintys visuomenės nariai. Bajorai valdė didžiausią dalį šalies turto, jie ne tik įtakojo politikos, kultūros ir civilizacijos vystymąsi, bet ir diegė tautinį savitumą tarp lietuvių ir baltarusių. Bajorai dvarininkai buvo ir nepriklausomos Lietuvos kūrėjai – S.Narutavičius, D.Malinauskas, S.Šilingas, V.Putvinskis, M.Riomeris, broliai Biržiškos ir daugelis kitų. Tačiau kažkodėl dar ir dabar daug kas juos laiko, anot B.Sruogos ”atkirsta lietuvių tautos šaka”. Naujausi Lietuvos istorijos tyrinėjimai (E.Gudavičiaus, E.Aleksandravičiaus, jaunųjų istorikų darbai) bando laužyti šiuos stereotipus.
2022 m. spalio 2 d. dalyvavome Dubingių Šv. Jurgio bažnyčios konsekracijos šventėje.
Naujosios Dubingių Šv. Jurgio kankinio bažnyčios kertinis akmuo padėtas 2012 m. spalio mėn. (projekto autorius arch. Kęstutis Pempė). Statybos pagrindinis mecenatas, be vietos bendruomenės indėlio, – verslininko, prekybos tinklo „Topo centras“ įkūrėjo Aurelijaus Rusteikos šeimos fondas, - šaltinis
Dėkojame, džiaugiamės ir didžiuojamės. Mecenatystės kultūra Lietuvoje gyva dar nuo LDK laikų. Puikus jos gyvavimo pavyzdys šiandien - Aurelijos ir Aurelijaus Rusteikų (h. Leliwa) 2017 m. baigti Dubingių Šv. Jurgio bažnyčios statybos darbai. Mecenatai taip pat pasirūpino ir visais interjero puošybos darbais, šventovei reikalingais liturginiais reikmenimis, bei daug prisidėjo puoselėjant gyvąją Dubingių bažnyčią. 2022 m. spalio 2 d. įvyko bažnyčios konsekracija. Atsidėkodama mecenatams bendruomenė sukūrė votą su Rusteikų giminės ir Dubingių miesto herbais, kuris iškilmingai buvo pakabintas šalia šv. Mergelės Marijos paveikslo.
"Šių metų vasarą, rugpjūčio 3 d. suėjo 100 m. nuo iškilaus Žemaitijos dvasininko Monsinjoro Jono Gedvilos (1922 – 1946 – 2013), žemaičių bajoro, Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos nario, gimimo..."
Tauragės kultūros centras praneša: "Rugpjūčio 27 d., šeštadienį, mons. Jono Gedvilos portreto pristatymo proga vyksiančių Šv. Baltramiejaus atlaidų išvakarėse Tauragės kultūros rūmuose, visus kviečiame į garsios Lietuvos pianistės Guodos Gedvilaitės fortepijoninės muzikos rečitalį.
Kun. Egidijus Arnašius
Airija"
Parama SMS žinute (50%)
22 metai, - sukurta 2000 m. gruodžio mėn.
Turime
4402 narius iš 665 giminių
2022 m. registras pasipildė naujomis Baginavičių, Mikuckių, Radzevičių, Kulviečių su herbu Ginvilas I ir Hipocentauras (Ginwil I Hippocentaur), Polukordų su herbu Trupia Glowa.
© Visos teisės saugomos. 2019-2023 m. Lietuvos bajorų karališkoji sąjunga.
Buveinės adresas - Konstitucijos pr. 14, Vilnius, kodas - 305181447 / el. paštas, tel. +370 612 60 111
Legitimacijos klausimais rašyti Legitimacijų tarybos pirmininkui Linijui Baškiui
Narystės mokesčių mokėjimas